Koztudottan kutyubuzi vagyok. Nem kutya, hanem ilyen... Nekem jo de masnak nem biztos hogy ertekelheto muszaki cucc... Nah hat nem ez lesz a tokeletes definicio az mar 100...
Szal a cucc amirol szo van a fo funkciojat pont leszarom ami a lepesszamlalas. Ellenben a tobbi funkcioja igencsak figyelemremelto foleg az ara tekinteteben.
A tobbi hasonlo cuccal szemben brutalis az uzemideje. 14-tol akar negyven napig is hasznalhato.
Van benne rezgomotor es 3 led ami kulonbozo szinekkel tud vilagitani. Sajnos napfenyben semmit nem latni belole, de akkor meg ott a rezgomotor.
Tud alvasfigyelest. Nezi mennyire mozogsz alvas kozben es ebbol kovetkeztet arra h mennyire melyen alszol. Errol szep kis statisztikat kepes varazsolni ami persze tele van hibaval, de valami alapnak jo:)
Tud ebreszteni. Nem ebred az ebresztoorara a szomszed, a gyerek, de meg Anya sem melletted. Zizeg a kezeden amikor be van allitva. Azt is lehet, hogy megbeszeled vele hogy ha a beallitott ido elott eber alvasi ciklusban talal akkor felebreszt korabban.
Namost ez a gyakorlatban sajnos azt jelenti hogy az esetek tobbsegeben - legalabbis nalam - felebresztene fel 6-kor, amit en nemigen szeretnek es neha nagy kegyesen engedne aludni 6ig. :) Sajnos az idointervallum nem modosithato, igy max azt tudnam csinalni hogy atverem es 6:30as ebresztot allitok be ameddig hagy aludni ha melyalszok... De eddig kb leszartam. :)
Ami nagyon tetszik benne az a hivas es uzenetjelzes. Lenemitva a telefon, bejovo hivas -> miband rezeg, telo felkap. Kollegak a felcsendulo Teddybears es vagy Hangouts bejovo uzenet hang hallatan nem kapnak szivrohamot, mindenki boldog. Kb miota megvan neman van a telefonom. Imadom. Persze ez a funkcio (rezges) meriti legjobban a cuccot.
Be lehet allitani appokhoz is a jelzest ( lelottem az elobb a poent a hangouts-szal). Kulonbozo szineket stb.
A hatranya? Van boven. Van jopar hibas darab, neha mer neha nem. Neha villan a led neha nem. Eleg bugos az alkalmazas, neha nem monotorozza az ejszakaidat. Neha mar akkor elkezdi amikor a gep elott ulok es jatszok, a kezem mozdulatlanul pihen az egeren vagy tv-t nezek... A cucc alvasnak veszi.
Aztan meg ott van hogy napkozben nem meri az alvast, csak este ejszaka.
De egyuttmukodik a google fitnesz alkalmazasaval is, elvileg valamennyire cseppallo (volt akinek balaton es tengerallo volt en nem probaltam inkabb), es a telefonommal egyutt tud mukodni ugy is hogy smart lock funkciora beallitom. Ez azt jelenti, hogy ha a telefonba valo belepeshez egy pinkod vagy abra rajzolasa szukseges, de ha a mibandet a kozelben erzi a telefon akkor siman unlockolja a zarat. Ha erzi hogy mozogtam akkor megint keri de ez eleg valtozo mikor hogyan.
Kulcsinre a bejegyzes vegen lehet talalni kepeket. Egy kis apro valami az egesz egy gumikarkotobe agyazva. Van hozza sok szinben karkoto foglalat (sajnos az utanrendelt parducmintas kopik - nem, nem az en nemi identitasom a kerdojeles, hanem a kolleganom rendelesenek eredmenyekeppen van ez az info...).
A nagy pozitivum az ara. A legolcsobb most a piacon ugy remlik a tesco fele opendott fitness karpant ami olcsobb de szerintem szarabb es kevesbe tamogatott szoftveresen. A kis miband olyan 5000 Ft koruli osszegert kaphato kezhez. A plusz minusz az akcioktol es a magyar forint valos ertekenek valtozasatol fugg. Osszehasonlitaskent mas hasonlo (de inkabb jovan kevesebb funkciora kepes) karkotok 15rol indulnak... Persze valszeg azok nevesebbek megbizhatobbak satobbi... Ez meg kinai. De minosegi kinai. :)
(Amugy odavagyok a fitbit charge hr-ert... Csak az 45k :S)
Negativumok:
- minosegi szoras (akksi, vizallosag tekinteteben)
- nincs meg a komoly folyamatos mukodes, neha teljesen rapszodikusan mukodik a cucc
- nincs pulzusmeres
- nimcs kijelzo (nekem spec ez jo mert az akkuido ezaltal bazi jo de van akimek igenye lenne ra)
Pozitivumok:
- lepesmeres
- alvasmonitorozas
- ebresztes/korai ebresztes
- hivas jelzes
- ertesites jelzes
- eros de halk rezgomotor
- valtoztathato szinu ledek
- smart lock kompatibilitas
- nagyon jo uzemido
- nagyon jo ar/ertek arany
