2011. május 10., kedd

Notebook backpack


Nah sikeresen lecseréltem a nemrég vásárolt CANYON noti hátitáskámat egy, az Aldiban kapható táskára. Mármint hátitáskára. Annyiból különb ez a korábbinál, hogy ebben a noti mellett (mögött) elférnek a többi cuccaim is, valamint a csomagolt reggeli, az összetekert széldzseki, a pulóver, papírok, telefontöltő, adatkábel, kulcsok, toll, tárca (irat és pénz), gyógyszer, stick, rágó, máig harcoló német hadosztály fele és ezek mellett még a régi tatyóm is, amit ugyan nem szandékozok minden nap magammal cipelni, de most azért hazaviszem. Jah és még így is maradt hely egy kisebb bevásárlásnak... az a kérdés, hogy ki a halál fogja ezt majd felemelni?

Alvás helyett


Nem azért alvás helyett, mert olyan marha jó dolgom van, hogy annyira kialudtam magam, hogy muszáj volt felkelnem. Aludnék én, de vagy Boti nem hagy (akinek nem lenne nyilvánvaló a fél éves  fiamról és nem homo partnerről van szó) vagy már kelni kell, hogy elérjem a vonatomat a csudálatos munkahelyemere, vagy ha a vonaton szundíthatnék azt az annyira már nem is csudálatos cégem elintézi. Mármint hogy ne aludjak. Egy hajnali zónázó vonaton egyszerűen kötelező minden állomáson bemondani, hogy hol is vagyunk... aki felszall tudja, aki meg fent van, azt nem érdekli, hiszen a 90% pestre utazik. Jah persze ma kifogtam egy olyan ülést amin aludni is tudtam volna. Köszi MÁV!

Rendvédelmis tüntetés és az index


Szeretnék gratulálni annak a rettentően sok ésszel megáldott indexes "újságírónak", aki vagy nem tartja magát annyira, hogy az indexen publikált írásait bárki is elolvassa, vagypedig csak szimplán keresztbeszarja az irományának esetleges következményeit. Ha összeesküvés elméletet akarnék hangoztatni, akkor még a szándékosságot sem zárnám ki, de persze nem teszem.

Ez a figyelmes és rendkívül éles ésszel megáldott jóember a hazai rendvédelmis dolgozók tüntetését hasonlítja a külföldiekéhez. Teszi ezt úgy, hogy a hazai tüntetést hümmögve erős közepesnek minősíti, de csak azért, mert itthon pudingból vannak a tüntetők. (Ez az ember amúgy hol volt 2006-ban, amikor a könnygáz szó gyakraban hangzott el, mint a Közgáz? (Elnézést kérek!) Amikor a focihulligánok megostromolták a TV székházat? Amikor a jelzés nélküli rohamrendőrök válogatás nélkül verték szét az utcán ténfergőnépet? Stb stb.

Nah szóval ez a jóember burkoltan pudingozza a hazai tűntettést, durvább (utcát elhabosító tűzoltók???) külhoni példákat hozva fel.  Ennek van értelme? Nem a külföldi példák felhozatalának, hanem az érezhető összehasonlításnak. Amit ezzel el lehet érni az az, hogy a rendvédelmisek (ha már elkezdtem így hívni őket, akkor maradjon is így) olvasván a cikket, majd jól ötletet merítenek és bekeményítenek. Aztán majd lesz miről jókat írni. (Ez volt a szolid összeesküvés elméletem.)

 index.hu/kulfold/2011/05/09/meg_orulhet_schmitt_pal_hogy_nem_kapott_egy_kis_konnygazt_vagy_levagott_kutyafejet/ 


2011. május 9., hétfő

Akkor kezdjük


Hirtelen felindulásból és morgásom kiéléseként... hajrá, hátha lesz belőle valami...

A kedvem vacak, ami nem is csoda, tekintve, hogy egész nap egy telefonra vártam, ami persze nem jött. Cserébe végigunatkoztam a napot, hogy a nap végén elmondhassam: ma sem csináltam semmit, aztán közben jobban lefáradtam, mint Asszonykám, akit két veszett kis gnóm (értsd: 2 év alatti gyermek) nyúz otthon. A 4:35-ös kelés megteszi a hatását. De persze az elképzelt vonaton alvás sem jött be reggel. Köszönöm kedves MÁV, hogy a derékszögbe "döntött" ülésekkel megakadályozod, hogy a hajnalban vonattal munkába igyekvő plebs túlaludja magát! /bow

Hazafele az IC-n meg a postírás miatt nem tudok aludni, de cirkusz kell a népnek... meg kenyér, de azt már megettem reggelire. Nah GL HF!

Jah ide még annyit, hogy az előzmények megtekinthető a  lenti linken.

 thorwald.freeblog.hu