Az van, hogy van ez a kipattant botrany. Egyreszrol tokre orulok, hogy vegre nem tudnak a penzuk moge bujni ezek a molesztalo rohadekok.
Nagyon jo, hogy ennek nyoman az erintettek erore kaptak es ki mernek allni, felvallalni, hogy mi tortent. Ez jo es kell, mert az ilyen esetekben nem az elszenvedonek kellene rosszul ereznie magat, hanem forditva.
A tarsadalom haragja igenis sujtson le ezekre a fergekre es zuzza porra oket. Ebben szerintem minden jo erzesu ember egyetert. A kerdes nem ez. A kerdes az, hogy hol a hatar.
Volt egy fekete fiatal srac. Rendezo. Oscar eselyes filmmel. Kiderult rola, hogy fiatalon egy haverjaval az ontudatlan (csontreszeg) baratnojet ketten megdugtak. Ha jol remlik felmentettek oket a csaj meg nem birta elviselni es ongyilkos lett. Cikk
itt.
Volt egy masik ugy. Casey Affleckrol is mentek a hirek, hogy egy forgatason egy producer csajnak allandoan ajanlkozott es szexualis megjegyzeseket tett. Egy masik meg azt mondta, h egy forgatason a tok reszeg Casey odafekudt melle amikor a kanapen aludt.
A fekete kevesbe ismert srac karrierje kerekbe tort Casey Affleck mellett meg kialltak a haverok. Ez az egesz azert van mert a csavo fekete volt a kis Affleck meg feher es gazdag? Cikk
itt.
Baszki.
Aztan jott a metoo botrany.
A fentebb soroltaknak orulok. Igen belyegezze meg a tarsadalom a hatalmukkal visszaeloket, vesse ki magabol azokat akik penzuk hatalmuknak fogva az toluk fuggoket emberi meltosagukban lealacsonyitva megalazzak.
De a hatar, a hatar az nagyon fontos.
Lenne.
Mert lehet beletolni a #metoo dologba mindent es akkor aztan tenyleg nagy tomeget kepvisel (lasd index, minden harmadik no es tizedik ferfi (ha jol emlekszem) erintett a dologban). Ez igen megvan a nagy szam lehet remuldozni. Csak aztan amikor kiderul, hogy ebbe a keretlen bokok, a "kincskereso torzs" egyszeru es bunko beszolasai is beleszamitanak akkor a kepzelt metoo lista tetejen levo tenyleg megalazott megeroszakolt, ongyilkossagba vagy egyeb onpusztitasba menekulo esetek atlagos "durvasagi" szintje valahogy lefele az enyhebb iranyba tolodik, mert bizony bazi szeles lesz a skala.
Ne fogjunk mar ossze egy "Tititit gyere mar megduglak" gyok kettes iqju vegleny beszolasat egy
Charlie Sheen fele 13 eves fiuval torteno kozosulessel...
Baszki
azt neztem, hogy a nok 20,7%-a (az indexes abra szerint) kap keretlen bokokat beszolasokat az utcan. En ertem, hogy jono es nincs erre szukseg es elegge megalazo, hogy egy "naerresosemvetemednek" ficjo beszol neki, de baszki. Ezek nem akarkiknek szolnak be hanem a legiobb 20%nak. Ha igy nezem a dolgot akkor azert mas nem? Jo tudom sosem szoltak be nekem nem vagyok no biztos serto is de ha beszolnak akkor tudd, hogy a top20%ban vagy:)
A masik. Keretlen bok. Kezdemenyezes. Szexualis tartalmu megjegyzes. Sosem voltam don Juan es nincs tapasztalatom a csajozasban de hogy kezdjen az egyszeri csavo ha ez mar a metoo resze? Milyen lehetosege marad? Komolyan kerdem...
Legyszi
"Sose nyomja full kretent"...