Az erkelyrol latta, hogy lent jatszanak a gyerekek. Meg mutatta is "Apa nezd az a zold cipos kisfiu a Beni. Mar kilenc eves." de Brigit, a mama felso szomszedjanak kislanyat, akirol napokon keresztul aradozott, hogy milyen aranyos, milyen jot jatszottak es mikor talalkozhatnak mar vegre megint.. ot nem lattuk.
Indulas hazafele irany a kocsi. Gyerekek Bogival az elen elorefutnak a lepcson. Lent van Brigi is. A nagylany az aranyos, tudod akivel olyan jot lehet jatszani es akinek az a beszedre engedelmeskedo kutyaja van.
Latom Bogi kis arcan, hogy probal a nagyokhoz (hiszen ok mar kilenc evesek o pedig meg csak het) eleg lazan szolni "Szia BRIGI, lejottel?"
"Miert szerinted ugy ugrottam le a negyedikrol?" dorren vissza a kilenc eves nagylany valasza. Bogi mosolyog, az elso felso fogai hianyoznak, ramnez a tekinteteben ott van hogy "latod Apa o BRIGI a baratnom tudod akirol meseltem akinek a kutyaja van es akivel olyan jot jatszottam a nagylany Brigi tudod" es buszke es mosolyog.
A szivem pedig osszeszorul es elont a keseruseg a duh es a szomorusag egyvelege es kicsit belehalok a pillanatba. Meg most is amikor visszagondolok.
Aztan tovabblep az auto fele, Brigi utanaszol "Hova mesz?" "Megyunk haza autoval. Szia Brigi" de valasz mar nincs. Ahogy allok ki a kocsival a lehuzott ablakon meg integet es kiabal folyamatosan "Szia Brigi! Brigi szia!". De Brigi nem integet. Hatat fordit es felszalad.
Bogi felenk fordul "Nagyon aranyos lany a Brigi" es mosolyog. En meg csak szoritom a fogam es a varostablanal padlogazt tolok. A motor felbog a kezem kifeheredik a kormanyon es fogalmam sincs mit mondjak hogy kezeljem a dolgot csak erzem, hogy verzik a szivem es mar most nem tudom megvedeni mindentol.
Nagyon szeretem.
2016. április 18., hétfő
Szivfajdalom - Brigi
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése