2011. május 10., kedd

Rendvédelmis tüntetés és az index


Szeretnék gratulálni annak a rettentően sok ésszel megáldott indexes "újságírónak", aki vagy nem tartja magát annyira, hogy az indexen publikált írásait bárki is elolvassa, vagypedig csak szimplán keresztbeszarja az irományának esetleges következményeit. Ha összeesküvés elméletet akarnék hangoztatni, akkor még a szándékosságot sem zárnám ki, de persze nem teszem.

Ez a figyelmes és rendkívül éles ésszel megáldott jóember a hazai rendvédelmis dolgozók tüntetését hasonlítja a külföldiekéhez. Teszi ezt úgy, hogy a hazai tüntetést hümmögve erős közepesnek minősíti, de csak azért, mert itthon pudingból vannak a tüntetők. (Ez az ember amúgy hol volt 2006-ban, amikor a könnygáz szó gyakraban hangzott el, mint a Közgáz? (Elnézést kérek!) Amikor a focihulligánok megostromolták a TV székházat? Amikor a jelzés nélküli rohamrendőrök válogatás nélkül verték szét az utcán ténfergőnépet? Stb stb.

Nah szóval ez a jóember burkoltan pudingozza a hazai tűntettést, durvább (utcát elhabosító tűzoltók???) külhoni példákat hozva fel.  Ennek van értelme? Nem a külföldi példák felhozatalának, hanem az érezhető összehasonlításnak. Amit ezzel el lehet érni az az, hogy a rendvédelmisek (ha már elkezdtem így hívni őket, akkor maradjon is így) olvasván a cikket, majd jól ötletet merítenek és bekeményítenek. Aztán majd lesz miről jókat írni. (Ez volt a szolid összeesküvés elméletem.)

 index.hu/kulfold/2011/05/09/meg_orulhet_schmitt_pal_hogy_nem_kapott_egy_kis_konnygazt_vagy_levagott_kutyafejet/ 


Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése